Noc literatúry

Noc literatúry je séria čítaní úryvkov z čerstvých slovenských prekladov kníh súčasných európskych autorov.

V Leviciach budú 17. mája čítať na vybraných ôsmich miestach známi umelci, predagógovia aj študenti.

Čítania začnú o 18:00 na ôsmich miestach naraz a pokračujú v 30 minútových intervaloch - 15 minút čítanie, 15 minút presun na ďalšie miesto. Poradie a miesto, si každý zvolí sám.

Miesta, kde sa bude čítať:

Knižnica v CK Junior - oddelenie odbornej literatúry

Altánok v parku

Coworking Makáme v parku

Synagóga - židovská škola

Antikvariát a knihárstvo Eva

exteriér KD Družba

25Coffee - pražiareň výberovej kávy & kaviareň

Kaviareň Na kus reči

Čítajúci:

Karin Ternovszká, Majka Páleníková, Simona Hudecová, Vlado Kuny, Ria Meszárošová, Petr Meszároš, Ľubica Opaterná, Anica Brokešová, Mária Cibulová, Vlasta Mesárošová, Peter Drmlík, Jarka Lehocká, Henrieta Virágová, Andrea Čengerová, Soňa Mészárosová, Natália Oltmanová, Laura Čížová

Noc literatúry ako medzinárodná akcia prebehne okrem slovenských zároveň aj v desiatkach českých a európskych miest.

Hlavný organizátor: České centrum Bratislava