Noc hudby

Vstup voľný.

Účinkujú:

*Pavol Hammel Trio

Výtvarník, hudobník, skladateľ, producent a právnik. Pochádza z hudobníckej rodiny. Pavol Hammel – synonymum stálice československej a slovenskej hudobnej scény už takmer päť desaťročí. Aj po oslave krásnej 70tky v plnej sile neúnavne skladá nové piesne a prináša ich svojim verným, aj novým poslucháčom. V roku 1963 založil skupinu Prúdy. Prvú pieseň v skupine Prúdy s názvom „Spievam si pieseň“ zložil v roku 1965. Dvornými textármi kapely vtedy boli Kamil Peteraj a Boris Filan, s ktorými Pavol Hammel spolupracuje dodnes.

Juraj Burian – gitara

Peter Preložník - klávesy

*Martin Repáň s Repáňovskou muzikou

Talentovaný Martin pochádza z Terchovej. Môžete ho poznať z televíznej obrazovky RTVS, keď v druhom ročníku vyhral šou Zem spieva a prakticky sa z neho stal miláčik slovenského národa. Súčasťou výhry bolo aj turné po USA a Kanade, vďaka čomu mal Martin jedinečnú príležitosť priniesť jeho spev a hru na heligónke aj do vzdialených kútov sveta. Terchovský folklór mu učaroval tak veľmi, že ho chce odprezentovať celému svetu, by sme si ho stále pripomínali. Ako sám povedal „K hudbe mám blízky vzťah. Najväčšiu inšpiráciu som dostal od mojich rodičov. Moja mama vie nádherne spievať. To ona mi pomohla „vyzdobiť“ môj hlas. Keď cvičím na heligónke a začnem len tak spievať, tak už počujem, ako prichádza do izby a opravuje ma. Na druhej strane, k heligónke mal najbližšie môj ocko. On bol výborný heligónkár a keď hrával, tak som ho ako malý rád počúval vedľa na stoličke. Zrejme vtedy prišiel ten zlom a zamiloval som sa do zvuku tohto nástroja.

*Balkansambel

Balkansambel je balkánska kapela, akú ste ešte určite nepočuli. Radostný, osviežujúci, energický! Zaručene Vás nenechá sedieť na stoličkách! Originálne zoskupenie slobodomyseľných muzikantov zbláznených do balkánskej hudby a všetkých hudobných prejavov zaváňajúcich ethno hudbou.

*Joe Cocker's Memory

Skupina Joe Cocker's Memory vás posunie do druhej polovice minulého storočia, kedy na pódiu vo Woodstocku a následne po celom svete rozdával radosť svojím „chrapliakom“ anglický spevák Joe Cocker. Program vznikol ako sólový projekt Mariana Húževku pri príležitosti nedožitých 75. narodenín a 5. výročia úmrtia tohto velikána svetového R&B ako „screen revival concert“. Po čase sa k tomuto klubovému číslu pripojil bubeník Juraj Gergely, gitarista Vlado Švarc a bassgitarista Dušan Buzák, čím bolo na svete jadro programu Joe Cocker's Memory live. Keď sa na pódiu objavili aj skvelí inštrumentalisti Dominik Haliarský (klávesy), Pavel Pondelík (sax) a vynikajúce vokalistky s bohatou praxou v zahraničí Elena Durnieva a Katarína Mojžišová bolo jasné, že na Slovensku vzniká koncertný program najvyššej kvality.

*Janko Lehotský

Janko Lehotský sa preslávil predovšetkým v skupine Modus, do ktorej prišiel v roku 1972. S jej členmi sa poznal už v časoch, keď pôsobil v kapele Gentlemen. Lehotský sa stal lídrom Modusu a uplatnil v ňom svoj kompozičný talent, čím sa podieľal na formovaní hlavného prúdu slovenskej populárnej hudby. Ako uvádza Encyklopédia jazzu a modernej populárnej hudby, „v skupine Modus sa Lehotský uplatnil aj ako spevák, vo svojom prejave vychádzal z rozvinutého bluesového a soulového cítenia a v spojení so zastretým, mierne chrapľavým hlasom vytvoril na slovenskej scéne osobitý farebno-výrazový register". V tom čase nahral Lehotský pod značkou Opus v bratislavskom štúdiu Československého rozhlasu prvé vlastné pesničky.

*CAMPANA BATUCADA

Je Prvá škola samby na Slovensku. Jedinečný bubenícky orchester interpretujúci brazílsku Sambu, Batucada, Samba Reggae, Maracatu, Samba Afro spojené s moderným groovom... Zakladateľom a lídrom je Igor "Presidente" Holka. Dobrá nálada, rytmus, pohyb a energia :-) Bubenícka show!

*Let It Sound

Barbora Krišková Chlebová - flauta

Helena Kováčová - klavír

György Mészáros - gitara

Peter Ivanič - bicie nástroje

Novovzniknutá skupina s vlastnými adaptáciami od jazzu, flamenca až po klasiku.

Dĺžka podujatia: 420 minút

Piatok, 18. 6. o 17:00