Ako som vstúpil do seba

Ako som vstúpil do seba

Galéria

POZOR ZMENA TERMÍNU! Vzhľadom na nepriaznivú predpoveď počasia sa predstavenie presúva zo dňa 1.6.2024 na NOVÝ TERMÍN 23.8.2024 O 20:00 HOD. V AREÁLI LEVICKÉHO HRADU.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

V prípade nevyhovujúceho termínu je možné vrátiť vstupenky do 15.6.2024

Muzikálový projekt RND a SĽUK-u

Ako som vstúpil do seba

Zišiel mi na um príbeh na hru AKO SOM VSTÚPIL DO SEBA. Reku, čo tak napísať vtipnú a nekonvenčnú správu o dobrodružnej ceste z vlastných úst do svojho vnútra, teda podniknúť doslovnú javiskovú cestu do seba.

Autor sa rozhodne v jeden deň – len tak doslova vstúpiť do seba, zoznámiť sa s vlastným vnútrom, teda Jazykom, Zubmi, so Slinami, ktoré ho dopravia do Žalúdka, kde by stretol ubolený žalúdočný Vred v prítomnosti vyhrávajúcej rómskej kapely, prepadli by ho Parazity a ochránili Krvinky, vystrašili by ho nervózne Nervy, privandroval by aj do Srdca, kde by stretol tých, ktorých má v Srdci. Pamätlivá Pamäť by mu ukázala to, čo pozabúdal a na čo by zabudnúť nemal. Celou cestou by ho mala sprevádzať kamarátka Fantázia, ktorá cestujúcemu v sebe ponúkne od začiatku do konca nevídané a nečakané príležitosti.

Ráno by som sa mohol z cesty šikovne vrátiť, napríklad by som sa mohol so Slzou len tak vyplakať…

A pritom tento text a táto inscenácia nechcú byť iba, povedzme, dvojhodinovou rekonštrukciou života muža v pokročilom veku. Radošinské naivné divadlo spolu so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom, s jeho tanečnou zložkou a kapelou, chceme pripraviť a spolu uviesť veľkú muzikálovú inscenáciu o vtipnom spoznávaní seba, o hľadaní a možno aj nachádzaní seba samého; chceme spolu s divákmi zažiť veľkú a dobrodružnú výpravu do sveta fantázie a spomienok a pritom v sebe preskúmať to človečenské, čo nás znepokojuje, podnecuje k rozmýšľaniu a nakoniec aj spája.

Pod spoľahlivým vedením režiséra Ondreja Spišáka, s pôvodnou hudbou Jána Melkoviča, v choreografii Ladislava Cmoreja chce sa RND spolu so SĽUK-om vydať na nie ľahkú, no isto aj krásnu a dobrodružnú cestu. Verte, nechce to byť iba zdravovedná či osvetová cesta v nás, to by sa nám naozaj videlo málo a možno by to ani nebolo nič zaujímavé či mimoriadne.

Pozývame divákov tohto nezvyčajného spoločného javiskového projektu RND a SĽUK-u na veľké spoločné a spoločenské scénické a fantazijné vandrovanie i uvažovanie o nás, o sebe a čase. Veď podobné výlety podnikáme s divadlom často, ak nie odjakživa. A ja sa spolu so súborom teším nielen na takéto vtipné výlety, ale aj na tiché návraty s novým nečakaným poznaním.

Poučené a pokorné návraty mali by byť zmyslom našich výletov.

Účinkujúci:

Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Anna Dysko alebo Tereza Hanáková, Michaela Szöcsová, Martina Slobodová alebo Veronika Horváthová, Mojmír Caban, René Štúr, Adam Jančina alebo Samuel Spišák, Vladimír Svítek alebo Matej Volf a Ladislav Hubáček.

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka

Réžia: Ondrej Spišák

Hudba: Ján Melkovič

Hudobné aranžmány: Stanislav Palúch

Kostýmy: Veronika Vartíková

Scéna: Szilárd Boráros

Producent : Ladislav Hubáček

Pozývame Vás

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Piatok, 23. 8. o 20:00 Kúpiť
Areál hradu
Názov: Ako som vstúpil do seba
Cena: od 30,00 €
Miesto: Areál hradu