Zuzana Mojžišová - koncert

Zuzana Mojžišová - koncert

Zuzana Mojžišová (spoluzakladateľka hudobnej skupiny Jej družina) prichádza na koncertné pódiá s komornou verziou svojho hudobného konceptu. Toto znenie sa viac približuje k pôvodným Zuzaniným klavírnym aranžmánom. Zároveň dostávajú väčší interpretačný priestor inštrumentalisti: Rasťo Andris – píšťalky, fujara, drumbľa, gajdica, Stano Palúch – husle, mandolína a Miki Škuta - klávesy, spev.

Na sklonku roku 2019 Zuzana Mojžišová vydala album Puščaňa. Odkrýva v ňom vlastný obraz zabudnutých, nepoznaných ľudových piesní hudobne zasadených do súčasnosti. Puščaňu tvoria ľudové piesne z rôznych regiónov Slovenska, ktoré sprevádzajú život človeka od narodenia až po smrť. Zopár krát album koncertne zaznel s rovnakými hudobníkmi, s akými ho Zuzana nahrala: Oskar Rózsa, Martin Valihora, Miki Škuta, Marcel Commendant, Stanislav Palúch, Oskar Török a Rasťo Andris.

Zuzana dlhé roky pracuje ako redaktorka klasickej hudby v Slovenskom rozhlase, má rada artificiálnu hudbu a preto súčasné znenie jej formácie, v menej košatom obsadení, prirodzene zvádza k prívlastku slovenská komorná hudba. Pôvodné slovenské ľudové piesne so Zuzaniným rukopisom naberajúc hudobné skúsenosti zainteresovaných muzikantov sa ocitajú v kontexte akustickej hudby 21.storočia.

Pozývame Vás

Kliknutím na dátum alebo čas zobrazíte podrobnosti predstavenia
Piatok, 30. 9. o 19:00 Kúpiť
Synagóga
Názov: Zuzana Mojžišová - koncert
Cena: 8,00 €
Miesto: Synagóga
Kittenbergera
934 01 Levice
Zobraziť na mape