Môj dobrý kamarát

Eric Assous: Môj dobrý kamarát

Každý má svojho dobrého kamaráta. Zjaví sa raz za čas a obráti vám život absolútne naruby. Ale nedá sa nič robiť, je to predsa Váš "dobrý kamarát". Bernard sa ani len netvári, že to o čo prišiel požiadať Phillipa je maličkosť. Naopak, ak by to nevyšlo môže to zničiť šťastný vzťah nielen Bernardovi, ale predovšetkým Phillipovi. Takú vec neurobí človek pre nikoho. Jedine, ak by vás o to požiadal naozaj dobrý kamarát, ktorý je tak trochu sukničkár a predovšetkým patologický klamár, ale chlapské priateľstvo sa nad takéto drobnosti vie povzniesť. Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii, ktoré ak sa vás netýkajú sú skutočne komické. Inak by ste umierali hrôzou.

Preklad: Elena Flašková

Réžia: Jakub Nvota

Dramaturgia: Michaela Doleželová

Scéna a kostýmy: Diana Strauszová