Deväť dioptrií

...Táto inscenácia nie je inscenácia v pravom zmysle slova. Je to crazyetuda o krátkozrakosti pre dvoch hercov v rytme argentínskeho tanga.

Napísali o predstavení:

Manželia Mészárošovci sa tentoraz predviedli ako vynikajúci herci v crazyetude, ktorú nazvali "Deväť dioptrií". Oproti ich poslednej inscenácii "Balada o Eve", kde stvárnili tragický príbeh manželov, v tejto inscenácii zahrali komickú situáciu bývalých manželov, ktorí si dojednali "rande" cez inzerát . Obaja krátkozrakí, aby neskazili svoj imidž pri stretnutí, nedali si okuliare na svoje prvé stretnutie. Diváci v sále burácali od smiechu pri výborne zvládnutých gagoch a vtipných dialógoch. Jednoduchá pôsobivá scéna, perfektná práca s osvetlením a vynikajúco zvolená hudba dali tejto incenácii vysokú umeleckú úroveň, hoci išlo a "ľahký žáner". Zásluhu na diváckom úspechu novej inscenácie má okrem Rii (v postave Vilmy) a Petra (v postave Reného) Mészárošových ich dlhoročný režisér Edo Šebian.

Katarína Holbová

Ocenenia: