PANI MARGARÉTA

Divadelné predstavenie v rámci Levických divadelných dní

Divadelný súbor z Padiny (Srbsko) uvádza hru Pani Margaréta

Brazílsky autor, známy vo svojej krajine ako románopisec a dramatik, za hru pani Margaréta dostal po jej obrovskom úspechu v Riu de Janeiro a v Argentíne najvyššie divadelné ocenenie v Brazílii – Moliérovu cenu.

V Európe sa hra najskôr úspešne uviedla v Divadle Montparnasse, v Paríži v skvelej hereckej kreácii A. Girardotovej. V belehradskom JDP ju už viac ako 20 rokov úspešne interpretuje legendárna Radmila Andrićová.

Pani Margaréta je napísaná v duchu súčasných progresívnych postojov západnej kultúry k autorite a jej rôznym inštitucionálnym predstaviteľom : rodine, škole, štátnemu usporiadaniu, atď.

Pozornosť autora sa sústreďuje predovšetkým na situáciu mládeže v školskom systéme. Kritike je vystavená úroveň pôsobenia pedagogického aparátu na mladého človeka: inštitúcie neslúžia človeku na jeho plný rozvoj, ale degradujú ho na číry objekt manipulácie.

Hrajú:

Tiana Nemogová, Anastasia Ondríková,

Jana Galasová, Martina Tomášiková,

Magdaléna Štaubová, Ján Zloch.

Kostýmy: Eva Taubertová

hudba: Vladimír Lenhart

plagát: Ivana Vereská

réžia: Fedor Popov

Ďakujeme hercom za ich návštevu a skvelé vystúpenie.