Levické hradné slávnosti

Bohatá ponuka ukážok historických vystúpení, ktorá je každý rok zameraná na inú tému - historickú udalosť, ktorá sa odohrala na Levickom hrade.

Počas dňa prebiehajú v priestoroch hradného parku ukážky starých ľudových tradičných i netradičných remesiel. O 10.00 hod. je historický sprievod mestom za doprovodu historických šermiarskych, lukostreleckých a jazdeckých skupín. Po slávnostnom otvorení o 11.00 hod. začínajú v hradnom parku a v areáli levického hradu podľa presného časového harmonogramu rôzne historické vystúpenia. V areáli hradného nádvoria sú historické vystúpenia v podaní historických šermiarskych, lukostreleckých, jazdeckých skupín z celého Slovenska. Sprievodnými akciami celého podujatia sú: historický drevený kolotoč, jazda na koni, rôzne atrakcie pre deti a občerstvenie.

Pokyny k predaju na LHS

Fyzické osoby oprávnené na podnikanie alebo právnické osoby:

1. fotokópiu oprávnenia na podnikanie v prípade - ak je žiadateľom osoba oprávnená na podnikanie podľa osobitných predpisov (živnostenský list alebo výpis z obchodného registra alebo osvedčenie o zápise do evidencie SHR),

2. fotokópia strany označenej ako ZÁZNAMY DAŇOVÉHO ÚRADU z knihy elektronickej registračnej pokladnice alebo potvrdenie daňového úradu o pridelení daňového kódu virtuálnej registračnej pokladnice – ak žiadateľ má povinnosť používať pokladnicu,

3. originál aktuálneho a podpísaného čestného vyhlásenia, že žiadateľ nie je povinný používať elektronickú registračnú pokladnicu alebo virtuálnu pokladnicu – ak žiadateľ nemá povinnosť používať pokladnicu,

4. fotokópiu Rozhodnutia o povolení stánkového a ambulantného predaja vydaného príslušným regionálnym úradom verejného zdravotníctva – ak žiadateľ predáva potravinársky sortiment.

Fyzické osoby bez oprávnenia na podnikanie:

1. predávajúce výrobky z vlastnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti alebo ide o lesné plodiny:

• originál aktuálneho a podpísaného čestného vyhlásenia žiadateľa o tom, že všetky predávané výrobky pochádzajú z jeho vlastnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti alebo ide o lesné plodiny,

• originál aktuálneho a podpísaného čestného vyhlásenia, že žiadateľ nie je povinný používať elektronickú registračnú pokladnicu alebo virtuálnu pokladnicu,

• doklad preukazujúci vzťah k pozemku, ktorý ho oprávňuje na uskutočňovanie vlastnej pestovateľskej alebo chovateľskej činnosti na tomto pozemku (fotokópia listu vlastníctva alebo fotokópia nájomnej zmluva a pod.)

2. predávajúce vlastné výrobky – remeselníci:

• originál aktuálneho a podpísaného čestného vyhlásenia žiadateľa o tom, že výrobky sú originálom diela alebo jeho rozmnoženinou,

• originál aktuálneho a podpísaného čestného vyhlásenia, že žiadateľ nie je povinný používať elektronickú registračnú pokladnicu alebo virtuálnu pokladnicu.

U P O Z O R N E N I E

1. organizátor akceptuje len úplné žiadosti doručené poštou – vyplnené náležitosti v žiadosti a doložené všetky prílohy v zmysle zákona,

Sobota, 9. 6. o 10:00
Areál hradného nádvoria a hradného parku