Nebezpečná hra čiapočky s vlkom

Divadelné predstavenie finančne podporil FOND NA PODPORU UMENIA. Červená čiapočka je dospievajúca žena, ktorá pri vlkových nástrahách nedokáže rozoznať svoje a jeho zámery. Jej správanie sa mení na impulzívne. Vlk predstavuje prapôvodné nebezpečenstvo, či už zostrany pažravosti, sexuality alebo jednoducho pudovosti.

Multižánrová inscenácia prepája prvky fyzického divadla, filmových dokrútok a živej hudby.

Nebezpečná hra čiapočky s vlkom vychádza z rozprávky Červená čiapočka, z textu Urschuly Kovalyk Červené topánky, z pôvodného významu príbehu od Perraulta a opiera sa o teórie Bruna Bettelheima z knihy Za tajemstvím pohádek, Jana Sterna a Martina Selligmana. Zároveň polemizuje s germánskou rozprávkou Červené črievičky v knihe Ženy, ktoré behali s vlkmi od Clarissi Pinkoly Estés, Phd.

Pohybové predstavenie pre dospelých. Vstup od 15 rokov.

Dĺžka predstavenia 55 min.

Réžia: Renáta Jurčová

Dramaturgia: Štefan Jurča