To nemá chybu

Horká komédia o spätnom naprávaní starých chýb

Radošinské naivné divadlo. Trochu trpký, ale skôr ľudsko-smiešny životný osud starého novinára v komédii Stanislava Štepku To nemá chybu až priveľmi pripomína naozajstný životný príbeh autora hry, mimochodom, takisto kedysi novinára. Novinár Fedor krátko bilancuje život a nato sa spolu so svojimi deťmi vracia do vlastnej minulosti, presnejšie na miesta svojich autentických, mimochodom, mimoriadne atraktívnych novinárskych stretnutí a rozhovorov. Vtipne uvažuje spolu s divákmi o naprávaní chýb, teda či sa dá vyvarovať chybám; slovom, čo a ako by bolo, keby tých osudných ľudských, ale aj historických, dokonca aj vesmírnych chýb nebolo. Autorovi takýto fantazijný výlet do minulosti so stretnutiami so zaujímavými osobnosťami a osudnými chybami poskytuje príležitosť vtipne uvažovať o súčasnosti a poskytuje príležitosť zoznámiť sa nielen s atraktívnymi osobnosťami (Evita Perónová, Lenin, Milan Rastislav Štefánik, Janko Francisci atď.), ale aj ponúka možnosť pre seba objaviť priestor na úvahu o vlastných chybách a ich problematickom naprávaní. Takmer všetky stretnutia s osobnosťami uvedenými v hre To nemá chybu majú autentický novinársky pôdorys, čo iste hre dodáva na atraktivite a režisérovi Ondrejovi Spišákovi ponúka dosť príležitostí na vtipné, ale aj pôsobivé scénické stvárnenie.

Dĺžka podujatia: 150 minút
Rok výroby: 2016